פלאפי דותן (חדר וחצי 2) | בלוג משחקים

פלאפי דותן (ניר וגלי)

למי שלא מכיר, אפליקציית "חדר וחצי 2" היא לגמרי חוויה משעשעת עם אתגרים מעניינים בסגנון "ניר וגלי".
האפליקציה מציעה מגוון משחקים, כאשר הבולט שבהם הוא האתגר חמשת החדרים בו תידרשו לצלוח אתגרים רבים החל מתפיסת טוסטים מעופפים בזמן, דרך מילוי קומקום במים עד להצלת כוסות זכוכית משריפה. אבל הסיפור לא מסתיים רק באתגרי החדרים, כך למשל ניתן למצוא ב"מרתף של דותן" משחקים כמו "קונג-פו-שולי", "קרוסי שמרית" והבולט שבהם הוא "פלאפי דותן" שעליו אתמקד במאמר זה. אז רגע לפני שאתם מרחפים בין העמודים השונים ושוברים לוחות עץ להנאתכם, הנה לכם מדריך ובו הכללים מה מותר ומה אסור, איך צוברים יותר נקודות ואיך שוברים שיאים.

פלאפי דותן - כללי המשחק

פלאפי דותן – כללי המשחק

צורה המשחק היא פשוטה ודורשת בעיקר מיומנות ועירנות (במיוחד כאשר מגיעים לשלבים המהירים יותר). זאת אומרת, שככל ותתקדמו יותר בתוך המשחק, כך מהירות הריחוף תגבר, ואתם תיאלצו לחשוב מהר ולהחליט מהר.
המשחק בנוי מעמודים ירוקים ובהן לוחות עץ. המטרה, לעבור כמה שיותר עמודי עץ ולשבור שיא.
איך עושים את זה? לחיצה על האזור הימני של המסך מאפשר לכם קפיצה לגובה, ולחיצה על הצד השמאלי של המסך מאפשרת לכם דחיפה לצורך שבירת לוח העץ וכניסה אל העמוד הבא.
כמו כן, כל 7 עמודים, יהיה לכם עמוד "כתום" שמגביר את מהירות הריחוף שלכם.

מה מותר?

לאסוף מטבעות – בין העמודים תמצאו מטבעות רבים. מטרת המטבעות הם שניים:

  1. להגן על דותן עם בועה, מה שמאפשר לכם להמשיך לשחק גם כאשר נתקלים בעמוד, בעורב או ביונה. לאחר פסילה, הבועה נעלמת ותצטרכו לצבור שוב 5 מטבעות נוספים ע"מ לקבל בועה נוספת.
  2. לצבור נקודות. כלומר, אם כבר אספתם 5 מטבעות, מכאן כל מטבע מתווספת לסך הנקודות הכולל של המשחק, מה שאומר שאם למשל נפסלת בעמוד מספר 50 וצברתם 5 מטבעות נוספים (מלבד הבועה), אז סך המטבעות שלכם יהיו 55.

להפיל יונים – בין העמודים (החל מעמוד מספר 17 ומעלה) יופיעו גם יונים (ועורבים) שמטרתם להקשות עליכם לצבור יותר נקודות במשחק. איך מתמודדים? שתי אפשרויות:

  1. לברוח – האפשרות הקלה והנוחה. פשוט נסו לדלג מעל או מתחת ליונים והימנעו מהיתקלות עם יונים.
  2. להפיל – ניתן להפיל את היונים ע"י דחיפה (לחיצה על החלק השמאלי של המסך, בדומה לשבירת לוחות העץ), ובכך לצבור נקודה נוספת על כל הפלת יונה. או באמצעות קפיצה מעליהם – מה שיגרום להם ליפול ולכם לצבור נקודה נוספת.
הפלת יונים - פלאפי דותן

מה אסור?

להיתקל בעמודים – אובייסלי.
להגיע במגע עם עורבים – בשום צורה, גם לא באמצעות דחיפה קדימה. איך מתמודדים עם העורבים? פשוט נסו לדלג מעליהם או מתחתיהם.

איך שוברים שיאים?

במקום לדבר הכנתי לכם סרטון שבו הגעתי ל-231 נקודות.

בהצלחה!

מערכת אתר - בלוג משחקים
מערכת אתר - בלוג משחקים
אהבתם את המאמר? שתפו!
פייסבוק
ווטסאפ
טלגרם