משחקים של בנים

משחקים של בנים

מי שחושב שאין הבדל בין בנים לבנות, צריך להגיע פעם לגן ילדים ולהיווכח שיש הבדלים מגדריים בולטים בין משחקי בנים למשחקים של בנות. אמנם כולם בגן עוד מתנסים בכל מגוון המשחקים הקיימים, בנים ישחקו עם בובות ובנות משחקות עם מכוניות, כולם ייהנו ממשחקי בישול במטבח, ממשחק מגנטים ומשחקי כדור. אבל מעבר לשימוש הזהה של כל הילדים בגן, עם הזמן יתחילו להתחדד כמה התנהגויות שיבדילו בין הבנים לבנות ויבואו לידי ביטוי גם בהעדפות שלהם למשחקים.
השוני לא בא לידי ביטוי ב- מה, או עם מה הילדים משחקים, אלא בעיקר באינטראקציה שלהם. נדרש הרבה אורך רוח וסבלנות כדי לספוג לעיתים את כמות האנרגיה שמוציאים הבנים כשהם קופצים, רצים ונדמה לנו שהם בכלל משתוללים כשהם מדמים כי הם אוחזים בחרבות ורובים – אבל עבורם זה משחק! בגיל צעיר הם יגרשו מפלצות, יתקנו דברים שנשברים, יזרקו חפצים וינופפו באגרופים. אולם גם זה נרגע ותגלו כי עם הזמן הבנים מוצאים עוד מנעד של משחקים ברשת ויתחילו להתעניין במגוון של משחקי קופסא נהדרים מלאים בחשיבה ואסטרטגיה.

אילו משחקים בנים אוהבים?

משחקי תחרות ומשחקי אסטרטגיה בקופסא, לגו והרכבת פאזלים ומשחקי הרכבה אחרים, מכוניות וכלי מנוע, רחפנים ועוד. יש אין ספור של משחקים בהם יגלו הבנים עניין כל עוד יש בזה אקשיין, תחרות, אסטרטגיה, חשיבה ולעיתים גם פנטזיה ודמיון. בנים אוהבים לשחק במשחקים שדורשים מהם גם הוצאה של אנרגיה כמו משחקי כדור למיניהם, משחקים שדורשים תחרות, השגיות ואינטראקציה חברתית כמו תופסת, כדורגל, כדורסל, פינג פונג ועוד.

משחקי רשת – גיימינג

עכשיו אמרתם את הדבר האמיתי! משחקים ברשת כמו פורטנייט, אקס בוקס, משחקי מציאות מדומה ומגוון שלם של משחקי גיימינג שמשחקים אותם עם פרטנרים דרך הרשת, באמצעות קונסולה במחשב או דרך האינטרנט. כיום, חברות רבות שמתמחות במשחקי מחשב מכירות את החיידק הזה שכל הזמן מצליח להמציא את עצמו מחדש ומחפשות בשקידה רבה את הלהיט הבא! כאמור, גם אם אנשים רבים מתנגדים למשחקי רשת ורואים בהם אסון דורי, הם בהחלט מפתחים ומחדדים מיומנויות רבות שחשובות לחיים, כמו אסטרטגיה, תקשורת ואפילו שפה, אולם, חשוב שנציין שכל המשחקים הללו, מתנהלים בישיבה (יש ניסיון, כמו משחקי מציאות מדומה, להזיז אותם מהכיסא), אך עדיין רובם ישחקו בהם כשהם ישובים מול המסך שעות ארוכות. על כן, נכון וכדאי יהיה לגוון ולמצוא אותם משחקים במשחקים אחרים שדורשים מהם להזניח לכמה שעות את המחשב ולעשות קצת פעילות גופנית.

כמה משחקים של פעם לבנים

כדורגל גוגואים – מלבד משחק הגוגואים הקלאסי שאותו משחקים בזריקה של גוגואים לכיוון הקיר ומי שמגיע הכי רחוק מנצח, כאן המשחק מעט שונה. כל המשתתפים יושבים זה לצד זה במרחק של מטר אחד. האחד יוצר על ידי האצבע והאגודל האנכיים סוג של "שער" והשני אמור לקלוע את הגוגו שבידו אל השער.
גולות – משחק זה נחשב למשחק עתיק במיוחד שהיה נהוג לשחק אותו עוד בשנת 1500. אולם בשנות החמישים, שישים של המאה שעברה, משחק הגולות נחשב לשיגעון של ממש! ישנן כמה וכמה טכניקות למשחק הגולות, כשכל גולה שונה מהאחרת בערך שלה, בגודל ובגוון. את כל החוקים והשלבים תוכלו למצוא ברשת.
תופסת עכברים – משחק שמאלץ אותנו קצת לשנס מותניים ולרוץ! משחק שמתאים לקבוצה של בנים ובנות גם יחד. מדובר בגרסה שהיא משודרגת למשחק התופסת ויש שיכנו אותה – תופסת עצלנים. מי שנתפס נדרש לעמוד במקום עם רגליים בפיסוק והוא ישתחרר רק כששחקן אחר יצליח לעבור מתחת לרגליו בלי להיתפס. החדשות הטובות: במידה ונתפסת ניתן פשוט להסתלבט ולנוח. החדשות הרעות: אם אתם בתפקיד התופס, תהייה שבויי בו לעולם!
קראו עוד על משחקים של פעם.

מערכת אתר - בלוג משחקים
מערכת אתר - בלוג משחקים
אהבתם את המאמר? שתפו!
פייסבוק
ווטסאפ
טלגרם