משחקים של בנות

משחקים של בנות

בשנים האחרונות ניתן לראות ברשת משחקים רבים שמיועדים יותר לבנות. משחקים אלה מכילים למעשה את כל מה שבנות אוהבות לעשות, למרות שיש בנים שישמחו לשחק גם באותם משחקים, אולם מדובר בפעולות שאופייניות יותר לבנות וכמו בכל דבר, יש יוצאות מן הכלל. רוב הבנות אוהבות לאפר, לעצב, להלביש את עצמן או את החברה אתה הן משחקות ובגיל קטן יותר את הבובות. כמו כן, בנות נוטות גם לדמיין בזמן שהן משחקות ולכן גם אם חסר להן כל מיני פריטים, אל דאגה – הן מצליחות ליצור אותם בדמיון ולהפוך כל קופסא למיטה או כל לגו לסוג של מאכל. על כן, ידוע כי משחקי בנות מפתחים מיומנויות רבות כמו תקשורת, עיצוב, סדר וארגון ועוד מגוון יכולות ביצוע וטכניקות חשובות.

דמיון זה שם המשחק

מה שיפה לראות שבמשחקי בנות יש שימוש רב בדמיון, למעט בזמן שהן משחקות במשחקי קופסא, הן מדמיינות כמעט בכל משחק את החיים האמתיים, הן הופכות לאימהות, לגננות, למוכרות בחנות, לאופות ולכל דבר שיכול לתרום לדמיון שלהן להצליח לחקות את מה שהן רואות וחוות בחייהן. בנות קטנות אוהבות לשחק עם בובות והן ידמו שהן אימהות או בכלים של אוכל – הן יכינו אוכל לכל הבובות, בתכשיטים – הן יקשטו את עצמן ואת הבובות, בבגדים ויאפרו בצבעי פנים ועוד ועוד.

משחקי קופסא

יש היום מנעד של משחקי קופסא שמיועדים גם לבנות כמו פאזלים למיניהם, משחקי לגו, מונופול, רמי, משחקי הרכבה ואסטרטגיה וגם משחקי קופסא שיש בהן יצירה בתחומים שונים. את כל משחקי הקופסא הללו בנות רבות ישמחו לשחק כשהן מחדדות מיומנויות חשיבה וטכניקה ומצליחות להעביר זמן איכות אידאלי עם המשפחה ועם החברים.

משחקים ברשת

רוב המשחקים ברשת שמיועדים לבנות מעל גיל חמש שש, יתמקדו דווקא בעיצוב, הכנת מזון, וגם כמה משחקי אסטרטגיה. יש אין ספור של משחקים צבעוניים ומנצנצים שבנות כל כך אוהבת ויכולות לשבת שעות ארוכות מול המחשב וליהנות מהם כמו משחק שהוא מספרה של חתולים או כלבים ויש צורך נקות ולהלביש את כל החיות, פיצרייה או קאנדי קראש, הלבשה של בובות, סידור חללים ועוד למעשה כל מה שאמא נוהגת לעשות והבת אוהבת לחקות. אולם לא רק! יש היום משחקי רשת רבים כמו פורטנייט ומשחקי אסטרטגיה שיש בהן הרבה פעולה ולחימה שנהוג לחשוב שרק בנים משחקים אותם, תתפלאו אולי, אבל גם בנות רבות מוצאות בהם לא מעט עניין וריגוש.

כמה משחקים של פעם לבנות

  • קפיצה בחבל – שתי בנות עומדות זו מול זו במרחק של שלושה מ' וכל אחת אוחזת בקצה החבל, משתתפת שלישת מתחילה לקפוץ כשהחבל מסתובב מבלי לגעת בחבל. מי שלא מצליחה תיפסל ותתחלף עם הבת שסובבה את החבל וכן הלאה. המנצחת היא מי שהצליחה לדלג ברצף כמות גודלה יותר של פעמים מבלי שתיפסל.
  • קלאס – בעבר ניתן היה לזהות שהרבה מדרכות עוטרו בציור של משחקי הקלאס, ששורטטו באמצעות אבן גיר. שלוש משבצות אנכיות ושתיים אופקיות ועוד אחת מעל, ושתיים אופקיות מעליה, (סכה 8 משבצות), ומעל המבנה המרשים הזה שורטט חצי עיגול שהיה מכונה – שמיים. המשבצות ממוספרות מאחד עד שמונה. בעזרת אבן שטוחה אחת המשתתפות זורקת אותה לכיוון המשבצת הראשונה. היא מנתרת אליה על רגל אחת, נצמדת עם הרגל אל האבן ואז היא אמורה לגרור אותה בבעיטה לכיוון המשבצת הבאה וכן הלאה, כשאסור לדרוך על הקווים או מבלי שהאבן תצא מהמשבצות. כשמגיעים למשבצות האופקיות, קופצים בשתי רגליים וזה מה שמכונה – 'קפיצת הקלאס' הידועה. כשהאבן לא מגיעה למשבצת הנכונה או מפספסת את הקו, התור עובר למשתתפת הבאה.
  • גומי קפיצה – (משחק ל- 3 בנות ומעלה). שתי בנות עומדות זו מול זו בפיסוק קל, במרחק של 2 מטרים. הן משתחלות דרך הרגליים לחוט גומי שאורכו ארבעה מטרים ששני קצותיו קשורים זה לזה, כך שהגומי יוצר בין שתי הבנות מלבן שהאורך שלו הוא המרחק ביניהם והרוחב הוא הפיסוק שהן עושות. המשתתפת השלישית צריכה לקפוץ בין שתי שורות הגומי במגוון אפשרויות ושלבים, כשאת כולם ניתן למצוא בקלות ברשת. יש שלבים רבים ודרגות קושי גבוהות.

קראו גם את המאמרים הבאים

מערכת אתר - בלוג משחקים
מערכת אתר - בלוג משחקים
אהבתם את המאמר? שתפו!
פייסבוק
ווטסאפ
טלגרם