משחקים למבוגרים, מונופול

משחקים למבוגרים

כולנו מכירים את שגרת הערב בה אנחנו שקועים במרקע בשידורי החדשות או בוהים בתכנית ראליטי חדשה ומייגעת ומחכים למחוגי השעון לנוע לכיוון המיטה. אם כך אתם נוהגים לבלות את הערבים שלכם, קבלו הצעה מפתה ומרגשת שתלהיט לכם את הערב מחדש וגם את הזוגיות – משחק קופסה טוב ומאתגר. רוב המבוגרים חושבים שמשחקים נועדו רק לילדים, מדובר בטעות נפוצה שכן, משחקים הם לכולם ויש מגוון של משחקי קופסא וקלפים שתוכלו להעביר איתם ערבים שלמים של חוויה מענגת שגם יחדדו לכם מיומנויות וחושים שקצת הוזנחו להם, כמו חוש הזיכרון והמהירות. משחקי קופסא רבים מעניקים גם שיוף מחשבתי, ריענון, יצירתיות ותחרות בריאה בין בני הזוג, המשפחה או החברים וכל זה במינימום השקעה. להלן מספר של קטגוריות של משחקי קופסא. חשוב לקרוא את ההוראות בקפדנות על מנת למנוע ויכוחים ואי נעימויות ופשוט להתחיל לשחק, אל תשכחו להמליץ לחברים!

משחקים מילוליים שירחיבו לכם את השפה

טאבו – משחק ל- 4 משתתפים ויותר. כיצד משחקים: במשחק זה תוכלו לבחון את הכושר הוורבלי שלכם. במשחק "טאבו" תדרשו לתאר בפני הקבוצה שלכם מילה מסוימת שתופיע על הקלף שלקחתם – וצריכים לעשות את זה מבלי לעשות שימוש בחמש המילים שלהם ממש תזדקקו עבור הצלחת המשימה…

שבץ נא – 2- 4 משתתפים ומעלה. כיצד משחקים: "שבץ נא" נחשב משחק קלאסי שבו כל אחד צריך לחבר מילה בהתאם לאותיות שברשותו על מנת שיקבל את הניקוד הגובה ביותר. מומלץ להתייחס גם לנקודות אסטרטגיות שמצוינות על הלוח, שהם יכפילו וגם ישלשו את המילה או את האות.

בוגל – 2 משתתפים ומעלה. כיצד משחקים: על כל משתתף למצוא במקביל הכי הרבה מילים משלוש אותיות ומעלה שצמודות זו לזו בסידור הרנדומלי שמתפרס על הלוח. נשמע קל? אה, יש גם שעון חול..

המשחקים הקלאסיים והאסטרטגיים

מונופול – 2 משתתפים ומעלה. כיצד משחקים: במציאות של הנדל"ן בארץ, המשחק הזה הוא למעשה המציאות היחידה בה תוכלו לרכוש רחובות שלמים בישראל. כל המשתתפים רוכשים נכנסים שונים כשהמטרה היא להפוך למונופול. לאחרונה יצאה גרסה של מונופול שהיא רק על רחובות בירושלים – הנה לכם גם משחק וגם ערב באווירה פוליטית.

ריסק (סיכון) – 2 משתתפים ומעלה. משחק האסטרטגיה הידוע, כשהפעם תאלצו להילחם על כיבושים טריטוריאליים היישר על מפת העולם. הכיבוש יתנהל בהתאם לכיבוש נחלות, תגבור צבאות, משימות והרבה חשיבה.

הרמז – 3-6 משתתפים ומעלה. כיצד משחקים: אחרי שאנתרופולוג מוכר נרצח באחוזה שלו, נדרש מכל המשתתפים לבצע משימה – לגלות מי האדם שרצח אותו, כיצד והיכן. האמת תיחשף מסיבוב לסיבוב, כשכל המשתתפים יבחנו את השערותיהם. ובבקשה בלי ספויילרים…

שם קוד – 2-8 משתתפים. כיצד משחקים: משחק מילים קבוצתי מצליח שרק לאחרונה תורגם. יש לקבוע שתי קבוצות וכל קבוצה תבחר רב מרגלים. כעת מסדרים את 25 קלפים שעליהם מסתתרות מילים ששייכות לאחת הקבוצות. כל קבוצה בתור שלה מנסה לחשוף את המילים על ידי רמזים שנותן להן רב המרגלים – כשהמטרה לחשוף את כולן. יש כל מיני דרכים שאפשר ליפול בדרך, כשהכל נמצא תחת מגבלה של שעון חול.

משחקי הכס – 3-6 משתתפים. כיצד משחקים: גם אם אתם לא ממש בעניין של סדרת הטלוויזיה המצליחה המוכרת, אתם בטוח תוכלו ליהנות מהמשחק שאתו תוכלו להעביר אתו שעות רבות – או לחלופין לשחק אותו בהפסקות – דרך נהדרת ליצור מפגשי חברה. המלך מת, והבתים כעת יתחרו ביניהם על הכס על יד השגת בני ברית, גיוס צבא ומנע שלם של תחבולות – והכל יתנהל על גבי לוח יפהפה שיזכיר את הפתיח של הסדרה. מדובר במשחק מורכב עם הרבה שלבים, אך בהחלט שווה להתנסות בו!

לטיפים נוספים בקרו בדף הבית – בלוג משחקים הגדול בישראל.

מערכת אתר - בלוג משחקים
מערכת אתר - בלוג משחקים
אהבתם את המאמר? שתפו!
פייסבוק
ווטסאפ
טלגרם