משחקים לחנוכה

משחקים לחנוכה

חנוכה זה חג שיש בו הרבה אור! גם בחופשת החנוכה, כשכולנו בחיק המשפחה, בזמן שמדליקים את הנרות מדי ערב, כיף לשיר יחד את שירי החג, לאכול את כל הסופגניות והלביבות וגם לשחק בסביבונים ובמשחקי חג אחרים. לא פעם שנתכנס עם החברים והמשפחה נחפש משחקים שיש להם זיקה לחג, מלבד משחק הסביבון שכולנו מכירים. למעשה ניתן להמיר משחקי קבוצה רבים ולהפוך אותם למשחקים עם זיקה ישירה לחג חנוכה. להלן כמה רעיונות מקוריים של משחקים שיש להם קשר לחג האורים, חלקם תוכלו להכין בעצמכם בקלות וכך תוכלו להעביר ערב חג טעים ומאתגר.

  1. 'בריחנוכה' – משחק בריחה שמשולב עם טאבלט, חידות, סרטונים, תיבות נעולות וכל מיני אתגרים שבאמצעותם תוכלו להגיע אל תיבת האוצר והכל דרך – סיפור חנוכה. לעוד הנחיות, תוכלו להיעזר גם ברשת.
  2. טריוויה קהוט 'מי ימלל גבורות ישראל' באמצעות קהוט – משחק קבוצתי שבו כל המשתתפים צריכים לענות על שאלות בנושא חנוכה. אפשר למצוא תמונות ושאלות מצחיקות במיוחד שיש בהם הרבה אקשן, יצירתיות והומור.
  3. בינגו חנוכה – תוכלו ליצור בקלות משחק בינגו שמגולל את הסיפור של כד השמן והמנורה עם מנעד הסמלים של החג.
  4. משחקים עם תזוזה בחלל
  5. תחרות סביבונים – אולם הפעם תחרות מסביבונים שאתם יצרתם קודם לכן מחומרים ממוחזרים.
  6. משחק ה"פריזים" – מתהלכים בחדר ואחד שנבחר מכריז – פריז! עכשיו כולם מתחילים להסתובב כמו סביבונים בחלל. כל פעם נותנים רעיון אחר, (מכבים, סופגנייה וסמלי החג) נשמע מוזר? חכו תראו את כולם הולכים כמו סופגנייה …
  7. משחק דיאלוג א'-ב' – לפני הכל מתחלקים לזוגות. המנחה של המשחק מביא לכל זוג בתורו סיטואציה מצב שיש לו זיקה לחנוכה – כמו ערב הדלקת נרות אצל סבתא וסבא, רכישה של סביבונים בחנות שמוכרת סביבונים מכל העולם וכן הלאה. את הדיאלוג יש לנהל בהתאם לאלף בית. הראשון אומר משפט שמתחיל באות א', השני ממשיך במשפט שמתחיל באות ב', והבא ממשיך ב- ג' וכן הלאה. הכלל הוא שלא ניתן להפסיק לדבר וחייבים להמשיך גם עם מגיעים לאותו ד' וכל מה שמצאת לומר זה – דלעת!
  8. משחק פנטומימה – כל משתתף בתורו ממחיז קטע ללא מילים שיש לו כאמור זיקה לחג, או מצב שקשור לנושא שנבחר. על המשתתפים לנחש מי זאת הדמות או מה המצב שהוא מנסה לתאר בפנטומימה.
  9. משחק "מכנה משותף" – משחק כיף במיוחד שבו נגלה כמה משותף יש לנו עם יתר המשפחה שלנו. כדי לשחק את המשחק צריך להכין מראש דף עבור כל קבוצה, עליו נדפיס מילה עם זיקה לחנוכה, כשכל אות במילה תחולק לריבועים ריקים שאותם ניתן לצבוע. תשובה נכונה תעניק לקבוצה צביעה של מספר ריבועים שהוא הוחלט מראש עבור כל משימה. הקבוצה שתצליח ראשונה לצבוע את המילה, היא זו שתנצח. כל משימה תוגבל בזמן. יש להכין מראש רשימת של משימות או שאלות, כמו לדוגמא: *שמות שיש להם קשר למילה אור. *בני דודים שנולדו באותו חודש של חנוכה. המשימה האחרונה תתמקד לרוב בסבא וסבתא, למשל – יש להרכיב אותיות ראשונות של כל בני המשפחה עם האיחול הארוך ביותר.
מערכת אתר - בלוג משחקים
מערכת אתר - בלוג משחקים
אהבתם את המאמר? שתפו!
פייסבוק
ווטסאפ
טלגרם