מציאות מדומה

מציאות מדומה

כיום, מציאות מדומה (VR) היא עדיין הדבר החם בכל עולם הטכנולוגיה והמשחקים. גוגל וחברות נוספות השקיעו זמן (והרבה מאוד כסף) בפיתוח טכנולוגיית מציאות מדומה בצורת התפעול והיישום שלה. מציאות מדומה לפני הכל מאפשרת למשתמש לחדור לתוך עולם שהוא מדומה ונראה מאוד מציאותי והכל באמצעות משקפיים ייעודיות שמתמקדות במסך ממוחשב. מציאות מדומה מאפשרת לחוש את כל החושים למעט חוש אחד שהוא חוש הטעם. החושים שבאים לידי ביטוי במשחקי מציאות מדומה הינם: ראייה, שמיעה, מישוש ויש אומרים שגם חוש ריח כבר כאן. עם כל היכולות הללו, מציאות מדומה יכולה די בקלות להוביל כל אחד לעולם מדומה שנראה ממש כמו העולם האמתי, היא מסוגלת לחשוף כל שחקן לעולם וירטואלי מהפנט, ללמד שפות, היסטוריה ועוד מידע מרתק בצורה חווייתית, לפתח כישורים חשובים, להניע את הגוף ועוד.

כיצד מציאות מדומה תורמת לחיינו?

מציאות מדומה משחקת עם המוח שלנו ויכלה לגרום לנו להאמין שהוא נמצא במקום אמתי, כשהוא מעשה נמצא בעולם תלת ממדי. בצורה כזו ניתן גם לספוג מידע לימודי רב בדרך חווייתית כמו להכיר את ההיסטוריה בזמן שפשוט נשהה בה (בתוך זירת מלחמה), ללמוד שפות כשנהייה בחלל שבו כולם דוברים אנגלית וגם נוכל להתמודד עם פחדים שונים, לדוגמא במשחקים מסוימים ניתן יהיה לשהות לצד אריות ונמרים, לעמוד על צוק ולטוס באוויר ועוד. הטכנולוגיה שבה נעזרת מציאות מדומה תהייה למעשה על ידי תצוגה סטריאוסקופית. זה עובד בעזרת הצגה של שתי זוויות שונות של סצנה עבור כל אחת מהעיניים, מה שמדמה למעשה עומק וחדות. כל זה עם דרכים שונות להדמיית עומק, (נדמה שכל עצם שנמצא רחוק זז לאט יותר), הצללה וטכניקה, כל אלה יוצרים חוויה שהיא ממש דומה לעולם האמיתי.

חווית מציאות מדומה

כמה דוגמאות למשחקי מציאות מדומה

  • פחד גבהים – משחק שמתאים לאלו שפוחדים מגובה, כעת יש להם ההזדמנות ראשונה להתמודד עם הפחד ולמצוא דרך יעילה ומאתגרת לחוות את הפחד בסביבה שהיא למעשה מוגנת ובטוחה ואולי להפטר מהפחד הזה אחת ולתמיד. השחקן עולה על גורדי שחקים ומשקיף לכל עבר או מטפס על הרים גבוהים בעזרת חבלים וגשרים וכדומה.
  • משחק צייד – חווית הצייד המושלמת באמצעות רובה מדומה, משחק שמפעיל כישורי אסטרטגיה ומהווה פורקן למתחים. כאן תוכלו למקם את המלכודות שלכם בצורה מושלמת כדי להשיג תוצאות טובות יותר, אך חשוב לשמור על התחמושת שלכם שהיא מוגבלת.
  • גלישת אוויר – באמצעות משקפי מציאות מדומה תוכלו לחדור היישר לעולם המציאות המדומה ולקבל הזדמנות לגלוש באוויר, להצליח לגלוש מעל הר געש וולקני באזור שהוא טרופי רווי בבעלי חיים שמאכלסים את האי לרקע נופים מרהיבים…
  • לימודי שפה (אנגלית) – כפי שנאמר עולם המציאות המדומה מספק לנו גם הצצה לעולם וירטואלי של מרחב וזמן וגם כאמור פלטפורמה יעילה ללימודי שפה. הלימודים יתבצעו בסביבה אמיתית שמאפשרת הטמעה חווייתית של מילים באנגלית והכרה בכל חוקי השפה.
  • מלחמת העולם השנייה במציאות מדומה – עוד הזדמנות אידאלית שבעזרתה תוכלו להיחשף לכל אותם קרבות היסטוריים כמו לדוגמא במלחמת העולם ה -2 בעזרת השתתפות אקטיבית בקרב. מדובר כאמור במסע היסטורי בזמן שמשלב בין חווית זירת מלחמה יחד עם לימוד של ידע היסטורי מרתק.
מערכת אתר - בלוג משחקים
מערכת אתר - בלוג משחקים
אהבתם את המאמר? שתפו!
פייסבוק
ווטסאפ
טלגרם