ניקוי חלונות בגובה

דרכים ושיטות לניקוי חלונות בגובה

בערים הגדולות בישראל הולכת וגדלה כמות הבניינים הגבוהים והמגדלים, גם עבור מגורים וגם עבור משרדים. כיום עסקים רבים בישראל רוצים להתמקם במגדלי משרדים בגלל היוקרה וההצלחה שמסר כזה משדר וגם בגלל שלרוב מגדלים אלה נמצאים בקרבת בתי עסקים אחרים או בתי מגורים, ולכן המיקום שלהם אטרקטיבי יותר מאשר בניין מרוחק באזור תעשיה שמקימים בו משרד.

החלקים הפנימיים של הבניין – המעלית, הלובי, המשרדים או הדירות עצמן, אותם אין בעיה לנקות כיוון שלא מדובר בניקיון בגובה. יש בניינים שתקרת הלובי שלהם בקומת הקרקע יחסית גבוהה וכאשר מנקים את

החלונות שבלובי אז למעשה מדובר בניקוי חלונות בגובה של כמה מטרים שדורש טכניקות של עבודה בגובה.

לעומת זאת, כאשר מנקים חלונות של בניינים רבי קומות, יש כמה שיטות לביצוע ניקוי חלונות בגובה, עם יתרונות, חסרונות ומאפיינים שונים:

אוסמוזה הפוכה

בשיטת האוסמוזה ההפוכה ניקוי חלונות בגובה מתבצע כאשר המים עוברים תהליך שמנקה אותם מאבנית ומלחים באמצעות מכשיר ייחודי לכך. 

בשיטה זו המים מנקים את החלונות מבלי להשאיר עליהם סימני התייבשות, אבנית וכו'.

ניקוי חלונות באוסמוזה הפוכה מתבצע כאשר העובד עומד על הקרקע ולא מבצע את הניקוי בגובה, מה שמקצר את אורך זמן הניקוי כיוון שהעובד לא צריך לטפס לגג ולקשור את עצמו משם ולגלוש במורד הבניין וגם הגישה לחלונות קלה יותר.
בשיטה זו הניקוי מתבצע על ידי חיבור המכשיר לנקודת מים ונקודת חשמל. למכשיר מחברים צינורות טלסקופיים שאיתם ניתן להגיע ולנקות את החלונות. בקצה הצינורות הטלסקופיים מוברגת מברשת שדרכה יוצאים המים וכך למעשה מנקים את החלונות.

סנפלינג

ניקוי בסנפלינג הוא הדרך הנפוצה כיום לניקוי חלונות בגובה. הניקוי מתבצע כאשר העובדים מחוברים לחבלים שמעוגנים לגג והם גולשים במורד הבניין ומנקים את החלונות. שיטה זו נוחה מאוד לניקוי החלונות, היא מאפשרת גישה מירבית ונגישות רבה וקלה לחלונות הבניין. בכל בניין רב קומות סטנדרטי, ניקוי באמצעות סנפלינג מאפשר גישה מלאה גם לפינות הקשות והבעייתיות שלא תמיד ניתן להגיע אליהם בשיטות ניקוי אחרות.

כאשר מבצעים ניקוי באמצעות סנפלינג, בנוסף לעובדים שמאובטחים לחבלים, גם שאר אביזרי הניקוי מאובטחים כדי למנוע נפילתם אל הקרקע.

במות הרמה

שיטה נוספת לניקוי בגובה היא באמצעות במות הרמה. בשיטה זו אופן אבטחת העובדים ואביזרי הניקוי הם לבמה עצמה. בשיטה זו משתמשים בעיקר כאשר לא ניתן לבצע ניקוי על ידי סנפלינג, למשל במבנים מבנייה קלה ולכן לא ניתן לבצע עיגון של חבלי הסנפלינג או כאשר מדובר בניקוי בחלק הפנימי של המבנה שלא ניתן לבצע את הניקוי באמצעות סנפלינג.

דרכים ושיטות לניקוי חלונות בגובה – דוד קלין

לחברת דוד קלין יש ניסיון מעל ל-15 שנה לניקוי חלונות בגובה, מוניטין ולקוחות רבים שבעי רצון מהשירות שלנו.
לחברה ההסכמות והרישיונות הנדרשים לביצוע עבודה בגובה. אנחנו משתמשים בחומרי ניקוי ידידותיים לסביבה שאינם שורטים את החלונות ואינם מהווים סיכון לעובדי הניקיון.
אז אם המשרד שלכם או הבית שלכם זקוק לניקוי חלונות, אל תהססו וצרו קשר עוד היום 053-5301491

מערכת אתר - בלוג משחקים
מערכת אתר - בלוג משחקים
אהבתם את המאמר? שתפו!
פייסבוק
ווטסאפ
טלגרם